Czy bukmacher 1xBet jest już legalny w Polsce?

Rosyjski bukmacher 1xBet był kiedyś wśród Polaków bardzo popularny. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy po nowelizacji ustawy hazardowej w naszym kraju jest on legalnym bukmacherem, na którym można polegać? Otóż tego dowiecie się już w naszym artykule na ten temat!

Czy bukmacher 1xBet jest już legalny w Polsce?

Czy ten bukmacher jest w Polsce legalny?

1xBet nie posiada obecnie licencji i zezwolenia na prowadzenie działalności hazardowej w Polsce, którą wydaje Ministerstwo Finansów na okres 6 lat. Każda firma bukmacherska chcąca działać w Polsce, musi posiadać odpowiednie zezwolenie na przyjmowanie zakładów przez internet oraz w specjalnych punktach naziemnych. Takiego zezwolenia 1xBet póki co nie posiada, dlatego granie u tego bukmachera jest nielegalne i grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Punkty naziemne 1xBet – każdy kto interesuje się bukmacherką wie, że ich nie ma…

W Polsce nie spotkacie punktów stacjonarnych należących do 1xBet. Nie oznacza to jednak, że w innych krajach jest tak samo, ponieważ w Rosji firma 1xBet posiada ponad 500 punktów, zatrudniając ponad 5000 pracowników. Wśród zatrudnionych przez opisywanego bukmachera jest także wielu Polaków, którzy pracują przede wszystkim w Dziale Obsługi Klienta. Dzwoniąc na infolinię albo korzystając z czatu internetowego, zawsze możemy załatwić sprawę w rodzimym języku i to zazwyczaj dość sprawnie.

Licencja 1xBet w Polsce

Bukmacher 1xBet nie jest w Polsce legalny, co oznacza, że nie posiada licencji. Owszem, firma na oficjalnej stronie internetowej przedstawia dokumenty licencyjne, jednak nie są to zgody akceptowane przez Ministerstwo Finansów. Jeżeli zatem postanowicie zagrać u rosyjskiego bukmachera 1xBet, musicie mieć świadomość, że robicie to niezgodnie z prawem! Ustawa hazardowa z 2017 zabrania tego typu działalności w internecie i warto mieć tego świadomość! Za grę u nielegalnych podmiotów grożą kary grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności! Bukmacher 1xBet stara się robić wszystko, by unikać tematyki polskiej licencji. Regulamin firmy jest pokaźny, ale warto zwrócić przede wszystkim uwagę na punkcik napisany drobnym maczkiem:

“Przed użyciem strony internetowej gracz musi upewnić się w tym, że na terenie swojego miejsca pobytu on nie narusza praw i przepisów, związanych z hazardową branżą gier. Gry hazardowe w internecie są zabronione w niektórych krajach, dlatego płatności i przelewy, związane z hazardowym biznesem, mogą być również zabronione. Przed zarejestrowaniem na naszym serwisie zalecamy skonsultować się prawnikami. Według naszej polityki odmawiamy w rejestracji użytkownikom z następnych krajów: Wielka Brytania, USA, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czeska Republika, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Niderlandy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Iran. Spis regularnie się odnawia. Jeśli Twój kraj pojawi się w tym liście, to zostaniesz o tym odpowiednio powiadomiony.”

Co to oznacza? Przede wszystkim to, że klienci z Polski oficjalnie nie są akceptowani, dlatego też zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na obstawianie u legalnych bukmacherów takich jak STS czy też Betclic, którzy posiadają stosowne pozwolenia od naszego Ministerstwa Finansów.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button