Czy Unibet jest legalnym bukmacherem w naszym kraju?

Bukmacher Unibet, przed wejściem w życie nowelizacji ustawy hazardowej cieszył się całkiem sporą popularnością, jednakże powyższa ustawa sprawiła, że zarówno on jak i reszta bukmacherów musieli albo zrezygnować z oferowania zakładów bukmacherskich, bądź też starać się o specjalną licencję od ministerstwa finansów – jednakże Unibet podjął inną ścieżkę. Czy jest więc szansa że Unibet będzie legalnym bukmacherem w naszym kraju?

Czy Unibet jest legalnym bukmacherem w naszym kraju?

Czy w 2020 ten bukmacher jest legalny?

Otóż niestety, ale na ten moment Unibet to nielegalny bukmacher w naszym kraju i ta sytuacja prawdopodobnie się nie zmieni się w najbliższych miesiącach. Jeżeli Unibet otrzyma licencję w Polsce, Ministerstwo Finansów na pewno przekaże na swojej stronie stosowną informację na ten temat, nie mówiąc o tym że większość for bukmacherskich będzie o tym trąbić, jeśli taka sytuacja nastąpi.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Strona Unibet nie działa – co robić?

W końcu nic dziwnego, musimy wziąć pod uwagę, to, że dostawcy internetu ciągle strony Unibet-u dla Polaków blokują, a sama firma cały czas stara się zakładać nowe. Musimy pamiętać o tym, że strona internetowa Unibet w Polsce nie ma prawa funkcjonować na ten moment, a więc nawet jeśli znajdziemy ją kiedy jest dostępna pod polskim adresem, nie oznacza to, iż można legalnie na niej obstawiać. Dopóki Unibet nie uzyska licencji Polskiego Ministerstwa Finansów, obstawianie zakładów u niego nie będzie zgodne z prawem. Tym samym może nas narazić na bardzo przykre konsekwencje ze strony fiskusa – jeśli przyłapie nas na tym procederze.

Jak wygląda aktualna sytuacja tego bukmachera w naszym kraju?

Niestety ale trudno jest jasno powiedzieć wam o tym, czy ten bukmacher stara się o to, aby zdobyć odpowiednią licencję, a to dlatego, iż nasze Ministerstwo Finansów aż tak szczegółowych danych nie podaje. Na pewno jest szansa na to, żeby Unibet był legalny w naszym kraju, ale aby jednak do tego doszło, firma ta musi wyrazić chęć otrzymania niezbędnych pozwoleń, a to już proces, który nie trwa kilka dni, ale miesiące, więc po prostu musimy poczekać na rozwój sytuacji – być może i nawet w tym roku coś się zmieni.

Bukmacher podobny do Unibet-u – Czy taki istnieje?

Nie ma w internecie strony identycznej do tego bukmachera, jednakże zawsze możemy znaleźć takie firmy, które oferują niemalże to samo co Unibet. Polskie prawo zabrania organizowana przez internet gry w ruletkę czy karty z innymi internautami (wyjątek stanowi Total Casino – zarządzane przez Totalizatora Sportowego).

Tego rodzaju gry karciane nie znajdziemy u bukmacherów, a są przecież one dostępne w Unibet, chociaż ostatnio pojawiło się Betgames STS, które posiada gry bardzo podobne do pokera, wojnę czy bakarata – z racji tego że to nie jest czysta rozgrywka karciana, tylko obstawianie kart, co czyni tą zabawę w pełni legalną. STS to w końcu najpopularniejszy bukmacher w naszym kraju i jako jedyny oferuje legalne karty, pozwala na oglądanie meczów online, a także często organizuje ciekawe promocje dla swoich typerów.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button