Dlaczego e-sport stał się aż tak bardzo popularny?

Gdyby zapytać ludzi ze starszego pokolenia, co sądzą o graniu w gry komputerowe, to prawdopodobnie ich pierwszą odpowiedzią będzie, że to strata czasu. Jednakże osoby urodzone w czasach, gdy gry online dopiero raczkowały, świetnie zdają sobie sprawę z dzisiejszej potęgi gier komputerowych. Jednakże wciąż pozostaje tu pytanie  – dlaczego e-sport stał się aż tak popularny? Czy wirtualne sporty to to samo? Tego dowiecie się za chwilę!

Dlaczego e-sport stał się aż tak bardzo popularny?

Początki e-sportu

Za zaczątki elektronicznego sportu można uznać pierwsze, ogólnodostępne gry sieciowe. To właśnie tam łatwo można było się łączyć w drużyny i rywalizować z graczami z całego świata. Nic więc dziwnego, że najpopularniejsze gry podczas zawodów e-sportowych to właśnie najpopularniejsze gry online, takie jak :

– League of Legends,

-Counter Strike: Global Offensive

– Apex Legends

– czy ostatnio (beta) Valorant.

sts kod promocyjny za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

 Ogromna popularność gier online na świecie i niemalejące zainteresowanie kolejnymi tytułami, oraz gracze, którzy oddali im swój czas i nierzadko pieniądze. W końcu to musiało przerodzić się w coś więcej, choć jak zawsze bywa na początku: nikt nie spodziewał się aż takiej popularności. Pierwszy taki turniej, o którym wiadomo, został zorganizowany na… Uniwersytecie Stanford, jako ciekawostkę. I to w roku 1972, jeszcze na komputerach Atari. Już wtedy zauważono, że choć w bardzo podstawowe gry, można urządzać na nich turnieje i większą rywalizację. Ale całość ruszyła tak naprawdę wraz z Nintendo w 1990. Bo choć pomiędzy 1972 a 1990 rokiem pojawiali się już „poważni” gracze, to właśnie Nintendo zorganizowało pierwszy, duży turniej Nintendo World Championships, z nagrodami: 10 tysięcy dolarów, samochodem i 40-calowym telewizorem. I tak się zaczęło. Różne firmy i producenci zaczęli dostrzegać w tym pieniądze, i organizować turnieje na swoich grach.

Zawody esportowe to dzisiaj ogromny spektakl

 Wystarczy spojrzeć na imprezę otwarcia w krajach azjatyckich, gdzie cieszy się on jeszcze większą popularnością niż na Zachodzie. Tylko u nas zawady eSportu zapełniają całą wielką halę, odpowiednio podświetloną, z komentarzami na żywo i transmisją online. Nie dziwne więc, że imprezy przyciągają coraz więcej osób. Cała otoczka przypomina imprezy z ważnych meczów piłki nożnej. I wielu chce przeżyć i zobaczyć to na żywo. Tylko w 2018 roku na eSporcie zarobiono ponad miliard dolarów!  Nic więc dziwnego, że za takim dużym zainteresowaniem oraz pieniędzmi poszli bukmacherzy.

Zakłady na e-sport u bukmacherów

Co prawda oferta bukmacherska w Polsce nie jest jeszcze zgodna i jedni bukmacherzy oferują możliwość zakładów na e-sport, a inni tylko przyglądają się całości z boku. Ale faktem jest, że zainteresowanie jest nim tak duże, że na Zachodzie powstały już osobne podmioty, oferujące zakłady tylko w tym temacie. Siłą rzeczy, prędzej czy później, trend ten dotrze także i do nas, tym bardziej że w mamy Poznań Game Arena, który co roku organizuje turnieje e-sportowe cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Jak więc obstawiać? Najpierw musimy znaleźć legalnego bukmachera, który oferuje taką możliwość. A reszta wygląda już dokładne tak samo, jak w przypadku wszystkich innych zakładów bukmacherskich. I chociaż e-sport będzie pewnie jeszcze długo wywoływał zdziwienie – jedno jest pewnie. Zajął już swoje miejsce w świecie sportu i wielkich pieniędzy. Kto wie, może kiedyś zostanie nawet uznany za dyscyplinę olimpijską.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button