Co to znaczy HT/FT – o co chodzi w tych zakładach?

Analizując ofertę legalnego bukmachera natrafiliście na takie właśnie możliwe zakłady do typowania (HT/FT)? Nie wiecie jednak dokładnie, jak to rozgryźć? Co oznaczają poszczególne litery? Jakie konkretnie zakłady można obstawiać? Co najczęściej grają tutaj zawodnicy?

Poradnik bukmacherski dla graczy
Poradnik bukmacherski dla graczy

HT/FT – Co oznaczają te skróty w zakładach bukmacherskich?

Skrót HT pochodzi od słów half time. Po prostu typujący takie zakłady mogą spróbować przewidzieć, kto będzie prowadził do przerwy albo czy będzie remis itp. Niektórzy bardzo często grają takie właśnie typy, czyli obstawianie meczów do przerwy, które dla wielu jest bardzo opłacalne. Wszystko dlatego, że można liczyć na znacznie większe kursy w porównaniu do samego końcowego rezultatu. W końcu np. w piłce nożnej dana drużyna ma tylko 45 minut plus czas doliczony przez sędziego, aby udowodnić swoją wyższość w opcji HT. Natomiast skrót FT to nic innego, jak full time. Jeśli zauważycie takie zakłady, to po prostu musicie typować rezultat całej potyczki.

UWAGA: Polski bukmacher Betfan oferuje teraz cashback 600 PLN z kodem promocyjnym BETONLINE. Rejestracja z kodem na www.Betfan.pl.

Co natomiast znaczy połączenie HT/FT? Taka kombinacja jest bardziej skomplikowana. Gracze muszą postarać się wytypować, jaki będzie wynik nie tylko do przerwy, ale także po zakończeniu całego spotkania. Łatwo zauważyć, że takie zakłady to o wiele większa trudność, niż tylko konieczność wytypowania wyniku do przerwy lub samego wyniku finalnego. Coś za coś – można bowiem liczyć na znacznie większe kursy.

sts kod promocyjny za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Obstawianie meczów do przerwy – co jeszcze można typować u bukmachera?

Jeśli chodzi np. o piłkę nożną, to opcja HT/FT składa się z kilku możliwych wariantów. Możecie m.in. zagrać, że gospodarze będą prowadzić do przerwy i będą cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów po ostatnim gwizdku sędziego. Taki zakład jest oznaczony jako 1/1. Wydaje wam się, że piłkarze gospodarzy mogą mieć jednak pewne problemy do przerwy, ale na końcu to oni okażą się finalnie lepsi? Do wyboru jest wariant x/1. Oznacza on, że do przerwy będzie remis, ale na końcu 3 punkty zapiszą po swoim koncie gospodarze.

Twierdzicie, że spotkanie będzie bardzo wyrównane? Można również spokojnie zagrać x/x – tutaj po prostu typujecie, że do przerwy i na koniec będzie remis. Jeśli spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, to wygrywacie. Jeśli do przerwy będzie 0:0, a na końcu 1:1, 2:2 itd. to jest taka sama sytuacja. Do wyboru jest również m.in. zakład 1/2.

UWAGA BONUS: Polski bukmacher STS z okazji uruchomienia usługi Betgames oferuje graczom nowy bonus 100 PLN bez ryzyka i 20 PLN bezpiecznego zakładu w Betgames. Żeby otrzymać bonus, należy wpisać kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.STS.pl.

Może być tak, że do przerwy gospodarze będą prowadzić, ale zaraz na początku drugiej odsłony ich bramkarz dostanie czerwoną kartkę, a rywale otrzymają rzut karny. Wtedy jest szansa, że przyjezdni nie tylko odrobią straty, ale jeszcze koniec końców wygrają to spotkanie. Takie kursy są zazwyczaj najwyższe w całej tego typu ofercie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jakie są najpopularniejsze zakłady HT/FT?

Co najczęściej grają tutaj gracze? Przeważnie są to zakłady 1/1 albo 2/2. W tej drugiej opcji chodzi po prostu o to, że do przerwy wygrają goście i to właśnie przyjezdni będą cieszyć się z kompletu punktów zaraz po ostatnim gwizdku sędziego. Niektórzy typują też x/1 albo x/2. Szczególnie jeśli faworyci stosunkowo wolno wchodzą w daną potyczkę. Jeśli wasza drużyna strzela większość goli po przerwie, to taka opcja naprawdę ma rację bytu.

5 / 5. Ocen: 4

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button