Jak obrócić bonus bukmacherski? Gdzie najłatwiej?

Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z zakładami wzajemnymi i szukające bukmachera dla siebie zwracają uwagę przede wszystkim na jedno – bonusowe środki, jakie przyznaje on im za samą rejestrację, ale i później, za udział w jego specjalnych promocjach. Choć nie jest to zachowanie do końca prawidłowe, jest ono powszechne.

jak obrócić bonus bukmacherski
Jak obrócić bonus bukmacherski? Gdzie najłatwiej?

Zwracając uwagę na bonusy i promocje oferowane przez polskich bukmacherów, nie możemy patrzeć wyłącznie na to, ile środków możemy pozyskać za ich pośrednictwem. Cóż bowiem z tego, że dostaniemy je na nasze wirtualne konto, skoro nie będziemy mogli ich wypłacić ani wydać na dowolny zakład? Tutaj właśnie w grę wchodzą wymagania, jakie towarzyszą bonusom. Tym podstawowym, najbardziej powszechnym i koniecznym do przyswojenia jest tak zwany obrót bukmacherski. Czym on jednak tak właściwie jest i co warto wiedzieć na jego temat?

Czym tak właściwie jest obrót bonusem bukmacherskim?

Niemal każdy bonus, jaki otrzymujemy na konto w bukmacherskim serwisie internetowym najpierw trafia na specjalne konto bonusowe – działające równolegle do tego głównego, depozytowego. Z konta tego nie możemy dokonywać wypłat, ani też typować dowolnych meczów (a tylko te wskazane przez bukmachera). Aby to wszystko stało się możliwe, środki z konta bonusowego należy przenieść na saldo główne. Proces tych przenosin to właśnie obrót bukmacherski.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Obrót polega na wydaniu otrzymanych od bukmachera (zwykle za darmo) środków na zakłady, określoną przez niego ilość razy i na z góry wskazanych warunkach. Trzykrotny bonus oznacza, że otrzymane środki musimy wydać trzy razy, by przenieść je na saldo główne.

Obrót jest rzeczą naturalną, która zabezpiecza bukmachera przed wszelkiego rodzaju nadużyciami. Dzięki temu użytkownicy nie będą się rejestrowali tylko po to, by otrzymać bonus, a następnie od razu przelać środki na konto. Obrót wymaga od nich poświęcenia czasu, włożenia w to trudu oraz oczywiście wygranych.

W przypadku niektórych bukmacherów, obowiązkiem obrotu obejmowana jest zarówno kwota pierwszej wpłaty (ta, która trafia na konto główne), jak i kwota bonusowa (dodatkowa, która trafia na saldo bonusowe). W przypadku obu obrót polega dokładnie na tym samym. Im mniej zawiła konstrukcja wymagań obrotowych, tym w tym przypadku jest lepiej.

Warto wiedzieć: bukmacherzy online w bardzo różny sposób podchodzą do wymagań obrotowych w swoich serwisach internetowych, opatrując różnymi wymaganiami każdy z oferowanych przez siebie bonusów. Często mówić tu o schematach. Warunki to zwykle wielokrotność obrotu, minimalny kurs pojedynczego kuponu, rodzaj kuponu na którym odbywa się zakład. Często na obrót dawany jest określony czas. Zdarza się i tak, że do obrotu zaliczają się wyłącznie wygrane kupony (jeśli przegramy, stawka nie zostanie rozliczona).

typowanie superbet
Dodatkowe bonusy w Superbet z kodem promocyjnym: BETONLINE

Przykład obrotu bonusami od bukmachera

Załóżmy, że bukmacher przyznaje nam 1000 złotych w ramach bonusu powitalnego. Wymaga przy tym obrotu spełniającego następujące warunki:

 • obrót trzykrotny na kuponach pojedynczych,
 • minimalny kurs na jednym kuponie to 1.91,
 • tylko wygrane kupony kwalifikują się do obrotu,
 • czas na dokonanie obrotu to 30 dni.

Przy naszym bonusie więc będziemy musieli wydać równo 3000 złotych na zakłady zagrane przy użyciu środków bonusowych. Dopiero wtedy będziemy mogli wypłacić nasze środki. Załóżmy więc, że zagraliśmy kupon na stawce 200 złotych i okazał się on wygrany. Spełniał przy tym wymagania, które wymieniliśmy wcześniej. Oznacza to, że do obrócenia pozostanie nam teraz 2800 złotych. Jeżeli ten sam kupon przegramy, nasz wymagany obrót pozostanie na poziomie 3000 złotych. Będziemy jednak mieli trudniej, bo pozostanie nam zaledwie 800 złotych na typowanie.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat obrotu bonusem?

Mimo że obrót bonusem bukmacherskim to rzecz dość prosta w swoich założeniach, istnieje możliwość, że nie do końca przyswoimy sobie jego zasady. Poniżej prezentujemy te rzeczy, które warto wiedzieć na jego temat i na które warto patrzeć.

 • Obrotu można dokonywać na wielu zakładach, co zresztą jest dość oczywiste – inaczej niemożliwe byłoby obrócenie środkami. Możemy więc typować również pomniejsze zakłady – pamiętajmy jednak, że na dokonanie obrotu mamy określony czas.
 • Obrót pomniejszają stawki, nie wygrane. Dlatego właśnie na wspomnianym przykładzie po zagraniu za 200 złotych odjęliśmy dokładnie tyle od wymaganego obrotu bonusem bukmacherskim. Nawet jeśli na tym zakładzie wygraliśmy 400 złotych.
Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz
 • Aby typować za środki bonusowe, należy zaznaczyć odpowiednią opcję. Jest ona zwykle dostępna na ekranie podglądu kuponu, obok miejsca, w którym się go zatwierdza i obstawia u bukmachera.
 • Nie ma jednego obowiązującego regulaminu obrotu. Każdy bukmacher ustala swoje własne zasady – również te mniej standardowe. Może więc zmusić do dokonywania obrotu tylko w obrębie jednej swojej usługi czy wybranej przez siebie dyscypliny. Dlatego też zawsze czytajmy, co bukmacherzy online proponują w regulaminie konkretnej promocji.
 • Kupony akumulacyjne nie przyspieszają obrotu, gdyż to stawka, a nie wygrana odlicza się od jego wartości. Dlatego też jeśli bukmacher tego nie wymaga, nie powinniśmy podejmować się ryzyka i grać w ich obrębie.
 • Nie każdego obrotu można dokonywać typując “na żywo”. Wiele spośród nich dostępne jest tylko w ofercie pre-match.
 • Obowiązkiem obrotu jest objęta zdecydowana większość bonusów powitalnych, w tym również te bazujące na tak zwanym cashbacku.
fuksiarz bonusy bez obrotu
Polski bukmacher Fuksiarz – cashback bez obrotu!

Kiedy obrót bukmacherski nie jest wymagany?

Praktycznie wszystkie wartościowe bonusy bukmacherskie przyznają nam środki, które najpierw trafiają na specjalne konto bonusowe, a dopiero po obróceniu nimi pojawiają się na saldzie głównym. Zdarzają się jednak i takie, które nie działają w taki sposób, a które pozwalają nam w dowolny sposób korzystać z pozyskanych za ich pośrednictwem środków. Te bonusy to tak zwane “freebety”, a inaczej – bonusy bez depozytu.

Freebety zazwyczaj są mało wartościowe, ale i mało wymagające. W większości przypadków pozyskiwane z nich środki musimy zaledwie jednokrotnie wydać na dowolny zakład, by móc uwolnić je i zyskać nad nimi pełną kontrolę. Formę freebetów często przybierają kody promocyjne, stanowiące świetne dopełnienie oferty bukmacherskiej dla nowych typujących.

5 / 5. Ocen: 4

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button