Nielegalni bukmacherzy online w Polsce

Obstawianie zakładów bukmacherskich to doskonały sposób na powiększenie swoich zarobków – wiedzą o tym wszystkie osoby, które zajmują się z powodzeniem obstawianiem zakładów online. W chwili obecnej w Polsce funkcjonuje dość duża liczba firm bukmacherskich, które działają w sposób całkowicie legalny. Należy jednak pamiętać o tym, że istnieją również firmy działające w sposób niezgodny z przepisami polskiego prawa. Skąd wzięli się w Polsce nielegalni bukmacherzy oraz jak sprawdzić, czy dana firma bukmacherska świadczy swoją działalność w sposób zgodny z przepisami polskiego prawa?

nielegalni bukmacherzy online
Nielegalni bukmacherzy internetowi w Polsce

Nowa ustawa antyhazardowa w 2017 i exodus firm bukmacherskich 

W 2017 roku doszło do znowelizowania przepisów ustawy antyhazardowej. Zgodnie z nowymi przepisami, na firmy bukmacherskie zostały nałożone obostrzenia i ograniczenia. Nie wszystkie firmy chciały zgodzić się na ich przestrzeganie, ponieważ było to związane ze spełnieniem naprawdę wielu obowiązków. Jednym z nich było na przykład uzyskanie specjalnej licencji od Ministerstwa Finansów, która uprawniałaby do świadczenia swoich usług w sposób całkowicie legalny oraz do obsługiwania zakładów wzajemnych. W związku ze znowelizowaną ustawą antyhazardową niektórzy bukmacherzy postanowili zniknąć z polskiego rynku, a inni rozpoczęli świadczenie usług w sposób nielegalny. 

Warto pamiętać o tym, że korzystanie z usług nielegalnych firm bukmacherskich może grozić nam odpowiedzialnością karną, ale to nie wszystko. Jeśli zainwestujemy swoje pieniądze w nielegalną firmę bukmacherską, nie mamy pewności, że następnego dnia jej witryna nie zostanie zablokowana przez urzędników Ministerstwa Finansów. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą antyhazardową, wszystkie witryny nielegalnych bukmacherów mają być sukcesywnie blokowane. Zablokowane przez Ministerstwo Finansów zawierają stosowny komunikat, który zawiera przyczyny, dla których je zablokowano. Znajduje się w nim m.in. następujące zdanie:

sts kod promocyjny za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

„Komunikat. Uwaga! Witryna internetowa, z którą została podjęta próba połączenia, była wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych” – jeśli naszym oczom ukaże się komunikat tego typu, to zyskujemy pewność, że dana firma bukmacherska świadczyła swoje usługi w sposób całkowicie nielegalny. Aktualną listę nielegalnych firm bukmacherskich można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów. Zachęcamy do tego, by odwiedzać ją w sposób regularny. 

Którzy bukmacherzy w Polsce nie mają licencji? 

Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym, które firmy bukmacherskie nie posiadają specjalnej licencji uprawniającej do świadczenia swoich usług hazardowych w sposób zgodny z prawem. Okazuje się, że w tej chwili największą część nielegalnych firm bukmacherskich stanowią przedsiębiorstwa zagraniczne, które swego czasu cieszyły się ogromną popularnością.

Do tej pory ogromne ilości graczy zakładów szukają w internecie informacji odnośnie powrotu na polski rynek firm bukmacherskich takich jak Expekt czy Bet 365. Należy jednak pamiętać o tym, że w tej chwili przedstawiciele tych bukmacherów nie zapowiedzieli ich powrotu na polski rynek zakładów bukmacherskich online.

Niektórzy jednak podają informacje o tym, że już wkrótce niektóre z zagranicznych firm bukmacherskich mają się pojawić na polskim rynku zakładów bukmacherskich online. Nie wiadomo jednak, ile w tych doniesieniach jest prawdy. Należy mieć na uwadze, że polscy gracze dla tych zagranicznych firm byli jedną z największych grup klientów. Polacy bardzo polubili obstawianie zakładów bukmacherskich.

Bukmacherzy, którzy zniknęli z grona legalnych firm bukmacherskich, dużo inwestowały również w promowanie swoich usług za pomocą kampanii reklamowych z udziałem znanych osób ze świata sportu. Bukmacher Expekt jako swoją twarz wybrał na przykład Zbigniewa Bońka, czyli prezesa PZPN. Jednocześnie ta firma bukmacherska promowała jeszcze polską Reprezentację piłki nożnej.

Należy pamiętać o tym, aby nie korzystać z usług nielegalnych firm bukmacherskich, ponieważ może to grozić odpowiedzialnością karną! Wybieraj tylko licencjonowanych bukmacherów w Polsce jak STS, Fortuna czy popularne Etoto.

0 / 5. Ocen: 0

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button