Top 3 Najlepszych gier w karty dla rozrywki

Jest wiele okazji, dzięki którym możemy nadal pograć w stare, dobre, analogowe karty. Niektóre odmiany karcianek niekoniecznie służą do zarobku pieniędzy (w odróżnieniu od pokera online oczywiście), jednakże zabawa z nimi związana nadal jest dla wielu osób na tyle satysfakcjonująca, że warto w nie zagrać. Jakie więc są najlepsze karcianki dla rozrywki?

Top 3 Najlepszych gier w karty dla rozrywki
Top 3 Najlepszych gier w karty dla rozrywki

Numer 1 – Magic the Gathering

Magic the Gathering to klasyk, który jest non-stop rozwijany od 1993 roku (ten rok był debiutem tej gry). Nie jest to naturalnie typowa gra karciana – to kolekcjonerska gra, gdzie nie dostajemy całego zestawu kart do gry w jednym opakowaniu. Zabawa polega na tym, że musimy uzbierać swoją własną, niepowtarzalną talię, poprzez wymianę kart z innymi osobami czy najzwyczajniej w świecie kupując je od kogoś. Kiedy już to zrobimy, wtedy możemy przystąpić do rywalizacji. Karty posiadają różne parametry i umiejętności specjalne. Żeby wygrać z innymi, nie tylko musicie mieć porządną kolekcję, ale również umieć z niej korzystać.

Można by uznać tą grę za coś w rodzaju gier online typu Heartstone (to tylko porównanie, wiemy że MtG było pierwsze). Jeśli jednak chcecie zabawić się w podobną grę, która przypomina pokera (ale nią nie jest) i jeszcze zarobić na tym pieniądze, to możecie poszukać usługi Betgames STS w internecie, uznajcie to za magic the gathering, ale zamiast smoków i goblinów, są żetony. W STS wojna, a do tego poker i bakarat online to standard dla graczy z Polski – ale to już od was zależy czy się przekonacie sami, czy nie.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Numer 2 – UNO

UNO to ciekawa gra aż do dziesięciu graczy na raz, co jest ogromną zaletą, ponieważ w większym gronie (na przykład na wypadzie z pracy) nie będziecie musieli decydować, kto będzie grać, a kto ma przyglądać. Zasady UNO są banalne – wygrywa ten uczestnik, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart i powie ,,UNO”. Jeśli jednak tego nie zrobi i zostanie na tym przyłapany, to otrzyma karę w postaci dwóch kart i musi grać dalej.

Dlatego w UNO trzeba być cały czas skupionym, ponieważ inni gracze będą tylko czyhać na naszą pomyłkę. UNO doczekało się również publikacji w świecie gier online – przy wykupieniu jej możemy pozwolić sobie na rozrywkę online z każdym, kto ma również tą grę oraz ochotę z nami zagrać, podobnie jak z tym tworem jakim są pokerowe aplikacje mobilne.

Bonus od firmy STS: Ten bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe usługi tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszemy kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania nowego konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.

Numer 3 – Splendor

Splendor to gra o podobna do Monopoly, jednakże przy użyciu kart. Temat przewodni to wielkie bogactwo, klejnoty, oraz inwestycje przynoszące wyłącznie zyski. Ogromną zaletą tej gry karcianej jest to, że mogą grać w nią wyłącznie dwie osoby, dzięki czemu Splendor świetnie sprawdza się dla par. Pamiętajcie jednak, że gry związane z pieniędzmi bardzo łatwo przeradzają się w kłótnie, dlatego też warto zawsze potem się pogodzić.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button